Брановидни цевки PA

Краток опис:

Преглед на производот ♦ производ Материјал: PA66 (полиамид) ♦ Работна температура: -40 ℃ - + 160 ℃, + 180 ℃ може bereached но се чуваат само за кратко време ♦ Структура: Брановидна двете форма interiorly и exterioly ♦ Боја Црна други бои може да биде кориснички Отворање на брановидни цевки по желба на клиентот * s бараат ♦ одлика добар флексибилност, анти-нарушување перформанси добра свиткување може да носи тешки конзерва отпорна на киселина масло за подмачкување, ладење и така натаму, сјајни површина отпорност на триење. ♦ Носивост: Може да се носи на с ...


детали за производот

Тагови производ

Преглед на производот

♦ Производ Материјал: PA66 (полиамид)

♦ Работна температура: -40 ℃ - + 160 ℃, + 180 ℃ може bereached но се чуваат само за кратко време

♦ Структура: Брановидна двете форма interiorly и exterioly

♦ Боја Црна други бои може да се прилагоди Отворање на брановидни цевки по желба на клиентот * s бара

♦ Функција Добар флексибилност, анти-нарушување перформанси добра свиткување може да носи тешки може отпорен на киселина масло за подмачкување, ладење и така натаму, сјајни површина отпорност на триење.

♦ Носивост: Дали може да ја издржи тежината на ногата, не скршен, од ист тип, може брзо да закрепне и без било каква штета

♦ Примена: Машини за производство, заштита на електрична изолација, опрема за осветлување, автомобилската производство Авијација опрема, метро воз автоматизација и други индустрии

♦ Употреба жица на кабелот се вметнува во цевката се исти

WZCD: модели од серијата СМ СМ-G користат соодветните црево фитинзи.

 

точка Спецификација (АД) AG OD (ММ) AG проект (мм) Пакување (PCS / торба)
YN-Па-10 AD10 7,0 * 10 16 100
YN-Па-13 AD13 10 * 13 20 100
YN-PA-15.8 AD15.8 12 * 15,8 30 100
YN-PA-18,5 AD18.5 14.3 * 18.5 40 100
YN-PA-21.2 AD21.2 17 * 21.2 45 100
YN-Па-25 AD25 21 * 25 45 100
YN-PA-28,5 AD28.5 23 * 28,5 50 50
YN-PA-34,5 AD34.5 29 * 34,5 60 50
YN-PA-42,5 AD42.5 36 * 42,5 70 50
YN-PA-54,5 AD54.5 48 * 54,5 90 25

波纹 管


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!