кабел жлезда

Краток опис:

Product Overview ♦Thread: Metric thread ♦Materials: UL approved Nylon PA66 (Flammability UL 94V- 2) for A. C. E parts, (Accept to make flammability UL 94V-0);EPDM rubber for B. D parts, (Also accept to make super rubber resist high temperature rubber resist strong acid/alkali,etc). ♦Protection degree: IP68 ♦Working temperature: -40℃ to 100℃ ♦Features: The claws and seals of excellent design, sealing nut have a “click” sound and re-open, can hold cable firmly and have a wider cable range. Res...


детали за производот

Тагови производ

Преглед на производот

♦ Тема: Метрички навој

♦ Материјали: UL одобрени најлон PA66 (Запаливост UL 94V- 2) за наизменична Е делови (Прифати за да го направи запаливост UL 94V-0), EPDM гумена за Б Д делови, (исто така, прифати да се направи супер гума спротивстави на висока температура гумени одолее силна киселина / алкали, итн).

♦ степен на заштита: IP68

♦ Работна температура: -40 ℃ до 100 ℃

♦ Карактеристики: канџи и печатите на одличен дизајн, запечатувајќи орев имаат "кликнете на" звук и повторно да се отвори, може да се одржи кабел цврсто и имаат поширок опсег кабел. Отпорен на солена вода слаба киселина, алкохол, масло маст и заеднички солвентност

♦ бои: црна (RAL9005), сива (RAL7035), други бои не се достапни на барање.

1517373195 (1)

производот Модел  Се применуваат за кабел  Тема diamete
(C1)
Должина на навој 
(C2)
клуч дијаметар
M12x1.5 3~6.5 12 8 16
M16x1.5 4~8 16 8 19
M18x1.5 5~10 18 8 22
M20x1.5 6~12 20 10 24
M22x1.5 10~14 22 10 27
M24x1.5 12~16 24 10 27
M25x1.5 13~18 25 10 33
M27x1.5 13~18 27 10 33
M30x1.5 16~21 30 11 35
M32x1.5 16~21 32 11 35
M36x1.5 18~25 36 12 42
M40x1.5 22~32 40  14  52
M50x1.5 32~38 50  14  60
M63x1.5 37~44 63 15 64
M71x1.5 42~50 71 28 77   
M72x2 42- 50 72 30 81
M75x2 45- 52 75 30 85
M80x2 50- 60 80 30 90
M88x2 60-70 88 30 90
M100x2 80-92 100 30 110
M114x2 80-92 114 30 110


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!