Водоотпорен разводна кутија (со капата)

Краток опис:

Преглед на производот ♦ Тело Материјал ABS ♦ ♦ Stopper Материјал PVC материјал Функција: Може отпорни на акциите, топлина, ниски температури, а chemicals.Excellent електрични својства, добра површина сјај ♦ Сертификација: CE ROHS ♦ Употреба: Погоден за внатрешна и надворешна electrical.communications , оган опрема, челик топење петрохемиски електроника, електрични градилиштето моќ железница, областа на рударството, аеродром, хотел, брод, голема фабрика крајбрежните фабрика истовар терминална опрема фа третман на отпадни води ...


детали за производот

Тагови производ

Преглед на производот

♦ Тело Материјал ABS

♦ затка материјал PVC

♦ материјал Функција: Може отпорни на акциите, топлина, ниски температури, а chemicals.Excellent електрични својства, добра површина сјај

♦ Сертификација: CE ROHS

♦ Употреба: Погоден за внатрешна и надворешна electrical.communications, оган опрема, челик топење петрохемиски електроника, електрични градилиштето моќ железница, областа на рударството, аеродром, хотел, брод, голема фабрика крајбрежните фабрика истовар терминална опрема капацитети за третман на отпадни води, објекти за загадување на животната средина и така натаму.

♦ Метод на инсталација: 1 .inside од кутијата имаат коло или шини се поставени на шеф на
2.External инсталација: да го користите дупка на дното од кутијата директно поставени на ѕидот (може со четирите агли, употреба завртка или шајка фиксна полето на ѕид или на одборот.

♦ влез дупка: Водоотпорен разводна кутијаможе да бидат избрани во согласност
со големината на жицата во постоечки приклучок дупка или со сет на
водоотпорен стегање зглобовите, да се постигне најдобар водоотпорен ефект.

Modle законик дупка квалитет дупка Големина IP бруто Wight нето Wight квалитет Картон картон Dimenstion
РУГ-RA 50 × 50 4 25 55 12,9 11,7 300 45,5 × 37,5 × 51
РУГ-RA 80 × 50 4 25 55 13,1 11,8 240 53 × 35 × 62
РУГ-RA 85 × 85 × 50 7 25 55 15,6 14,4 200 45 × 37 × 53
РУГ-РА 100 × 100 × 70 7 25 65 13,9 12,5 100 57 × 46 × 35
РУГ-РА 150 × 110 × 70 10 25 65 13,6 12,3 60 62 × 31.5 × 46.5
РУГ-RA 150 × 150 × 70 8 25 65 15,6 14,3 60 79 × 31 × 46
РУГ-RA 200 × 100 × 70 8 25 65 15,6 14,3 60 57 × 43 × 42
РУГ-RA 200 × 155 × 80 10 36 65 13,3 12 40 64,5 × 40,5 × 41
РУГ-RA 200 × 200 × 80 12 36 65 16 14,1 40 85 × 43 × 40,5

应用 场景 图222
000
111

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!